• Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti

• 26.marec 2024 bol súťažným dňom pre všetkých študentov Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorí prezentovali svoje  práce  na 46. ročníku krajského kola stredoškolskej odbornej činnosti. Našu školu reprezentovali  maturanti zo IV.M triedy, Viktória Szántaiová, Juraj Balog, Alexej Bobak, Kevin Demeter, Dominik Bogár, Filip Šufliarsky, Michal Sudický. Súťažili v odboroch č. 14 Tvorba učebných pomôcok , didaktické technológie, č. 12 - Elektrotechnika, hardware a mechatronika a č. 09 - Strojárstvo, hutníctvo, doprava. Súťažili veľmi úspešne. Viktória Szántaiová sa s prácou „CNC sústruženie - E-učebnica“ umiestnila na 2. mieste v odbore č. 14 Tvorba učebných pomôcok , didaktické technológie a Alexej Bobak a Kevin Demeter sa s prácou „Riadenie plniacej linky“ umiestnili na 2.mieste v odbore č. 12 - Elektrotechnika, hardware a mechatronika a postupujú do celoštátneho kola. Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy, víťazom blahoželáme a želáme veľa úspechov v celoštátnom kole.

• ZENIT V STROJÁRSTVE - celoslovenské kolo

• V dňoch 19. až 21. marca 2024 sa  uskutočnilo celoslovenské kolo 24. ročníka súťaže  ZENIT V STROJÁRSTVE v priestoroch Spojenej školy - Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Banskej Bystrici. Súťaže sa zúčastnil jeden žiak Tomáš Štec z  III. M triedy, odbor mechatronika, ktorý postúpil z 1. miesta  krajského kola.

Súťaž sa skladala z teoretickej časti, čiže vedomostného testu a praktickej časti, ktorá pozostávala z kreslenia technického výkresu podľa zadaného výkresu zostavy, technologického postupu výroby súčiastky, výpočtu mechanických parametrov súčiastky podľa zadania.

V  kategórii A - konštruovanie obsadil krásne 3. miesto, víťazovi srdečne blahoželáme.

Ing. Ľubica Senešiová

• Enersol

• Dňa 19. marca 2024 sa  uskutočnilo krajské kolo 14. ročníka súťaže  ENERSOL SK za Nitriansky samosprávny kraj. Študenti Samuel Bacso z III.M triedy a Samuel Kern z III.E triedy reprezentovali školu s prácou  „Využitie snímačov v elektronickom zabezpečovacom systéme rodinného domu“. Reprezentovali veľmi úspešne. V  tvorivej kategórii obsadili 2. miesto a postupujú do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční v Senici. Víťazom srdečne blahoželáme a držíme „päste“ na celoštátnom kole.

• STRIEBORNÝ PIEST

• V piatok, 15. marca 2024 sa tím štvrtákov odboru mechatronika v zložení Alex Bobak, Juraj Balog, Juraj Žembery a tím tretiakov odboru mechatronika v zložení Viktor Száraz, Daniel Tirala a Lukáš Hlava zúčastnili 7. ročníka veľmi zaujímavej ale  náročnej súťaže s názvom Strieborný piest. Súťaž organizuje firma SMC v spolupráci so ŠIOV (Štátny inštitút odborného vzdelávania). Firma sa zaoberá  pneumatikou a automatizáciou, vznikla v roku 1959 v Tokiu a momentálne má zastúpenie v 83 krajinách sveta.

Zmerali sme si sily s ďalšími 24 tímami z celého Slovenska. Okrem vedomostného testu sme si vyskúšali  praktické  úlohy z pneumatiky, elektropneumatiky, identifikovali poruchy na výrobných linkách, tvorili program v simulačnom prostredí, zisťovali  funkčnosť a názvy  rôznych komponentov. Síce  sme nevyhrali ale  umiestnenie tímu štvrtákov na 4. a tretiakov na 16.mieste v národnom kole  je super .

Okrem súťaží organizátori pripravili veľmi zaujímavý sprievodný program vo FUN zóne- ukážky využitia vyrobených komponentov, spoločenské hry, možnosť vyskúšať si  pohovor  do práce.

Aj FUN zóna bola súťažná a tím tretiakov získal prvé miesto v instagramovej súťaži. V neposlednom rade  sme získali  nové skúsenosti a už teraz sa tešíme na  ďalší ročník.

Súťažiacim  ďakujeme za reprezentáciu školy, prajeme veľa úspechov a chuti učiť sa nové veci nad rámec  klasických školských povinností.

• Školský basketbal

• Vo štvrtok 29. februára 2024 sa naši chlapci zúčastnili krajských majstrovstiev v basketbale. Po víťazstvách nad Komárnom, Nitrou, Zlatými Moravcami a Šaľou sa stali víťazmi turnaja a zabezpečili si postup na majstrovstvá Slovenska. Blahoželáme!