• Športový deň priemyslovky

• 29. júna 2023 sa na našej škole športovalo, zabávalo. Žiaci absolvovali športový deň. Pedagogickí zamestnanci školy pripravili deň zážitkov, súperenia, zábavy. Chlapci a dievčatá absolvovali futbalový turnaj, streľbu zo vzduchovky, turnaj v stolnom tenise, tenisový turnaj, súťaže v spoločenských hrách i v hode granátom na cieľ. Niektorí žiaci si zvolili adrenalínový šport - jazdu na motokárach v Dolnej Seči. Prejavili svoje zručnosti a schopnosti v jazde. Najlepší čas dosiahol Szabolcz Motoška z II.E triedy, na druhom mieste skončil Dávid Vízi z III.M a tretiu priečku obsadil Dávid Struhár z II.E triedy. Víťazi boli ocenení sladkou odmenou financovanou občianskym združením Rodičia a priatelia SPŠ Levice. Vo futbale dominovalo družstvo III.M triedy. Stolnotenisový turnaj vyhral Radoslav Chren z I.M triedy, tenisový turnaj vyhral Tomáš Štec z II.M triedy. Žiak Omelchenko Oleksandr z I.M triedy porazil všetkých súperov v streľbe zo vzduchovky. V spoločenských hrách dominoval Ľachký Marek Pavol z III.E triedy.

Žiaci zažili skvelý deň v škole, sú vďační učiteľom za podnetné i príjemné chvíle.

• Exkurzia - Vodné dielo Gabčíkovo a Danubiana

• Posledný júnový týždeň je nielen časom skúšania, uzatvárania známok či odovzdávania učebníc ale aj obdobím školských výletov a exkurzií. Takýto výlet pre žiakov našej školy vymyslela a naplánovala Ing Pallyaová, ktorej pomáhali kolegyne Ing. Žemberyová, Ing. Senešiová a Mgr. Gažová.

V utorok 27. 6. 2023 žiaci 1. – 3. ročníka z takmer každej triedy našej školy nastúpili do dvoch autobusov, ktoré ich odviezli do Gabčíkova na exkurziu známeho vodného diela. Súčasťou Vodného diela Gabčíkovo je aj vodná elektráreň, ktorá vyrobí 8 – 10% z celkovej spotreby elektrickej energie na Slovensku. V informačnom centre sme videli krátky film o histórii aj súčasnosti vodného diela a potom sme si s prilbami na hlave pozreli elektráreň zvnútra. Naši žiaci sa o elektrárňach učia v škole, je to aj maturitná otázka a takto mohli spoznať a uvidieť naučenú teóriu v praxi.

Nebudeme tajiť, že sme počas cesty a exkurzie vyhladli a tešili sa na obed v reštaurácii Nimród. Po obede nás čakala druhá časť programu, a síce návšteva múzea moderného umenia Danubiana, ktoré sa nachádza neďaleko vodného diela v časti Bratislava-Čunovo. Mimoriadne citlivé prepojenie s okolitou prírodou a riekou Dunaj robí Danubianu jedinečným miestom, na ktorom môžete obdivovať výtvarné diela slovenských aj svetových umelcov v nádhernom interiéri a takisto v exteriéri. Zhodli sme sa, že vyhradená hodina nestačila na všetko, čo Danubiana ponúka, a určite sa mnohí z nás na toto miesto v budúcnosti vrátia.

Tento deň nám poskytol zaujímavú kombináciu techniky a umenia a každý z účastníkov si mohol nájsť to svoje a stráviť príjemný deň v spoločnosti kamarátov a spolužiakov v inom prostredí ako je škola.

Mgr. Ivana Gažová

• Súťaž 4EON23

• Dňa 23. júna 2022 sa päť šikovných elektrotechnikov a mechatronikov  pod vedením  Ing. Cimmermanna a Ing Pallyaovej zúčastnilo ďalšieho ročníka súťaže 4EON23. Tentokrát vďaka podpore ZSE, ktorá celú súťaž zastrešuje, vyrobili dva edukačné modely na využívanie  rôznych druhov snímačov a Vyhrievaný domček pre domáce zvieratá riadený systémom LOGO.

Musíme sa pochváliť že aj ďalší ročník bol pre nás víťazný. Model „Vyhrievaný domček pre domáce zvieratá“ získal 3. miesto ceny sympatie pracovníkov ZSE ohodnotené vecnými cenami pre všetkých tvorcov.

Všetci sme prežili veľmi zaujímavý deň v kontakte so žiakmi rôznych základných škôl a študentmi iných stredných škôl, ktorí tiež prezentovali svoje modely.

Podujatie bolo super, dozvedeli sme sa niečo nové, zaujímavé, získali sme inšpiráciu  k ďalšej činnosti.

Všetkým tvorcom ďakujeme za aktívny prístup k realizácii a víťazom srdečne blahoželáme.

• Začali sme leto dobrom

• Začnime leto dobrom je aktuálne heslo TÝŽDŇA DOBROVOĽNÍCTVA, ktorý tento rok trvá od 23. do 29. júna. Nás to heslo presvedčilo a tak sme radi prijali ponuku DSS Jeseň života o výpomoc pri ich Dni s rodinami v sobotu 24.júna. Zamestnanci zariadenia pripravili peknú záhradnú slávnosť s  programom plným hudby, hier a hlavne zbližovania rodín svojich klientov. Naši dobrovoľníci mali na starosti obsluhu hier, zaexperimentovali aj s vlastnou hrou a celkom úspešne a užitoční boli aj pri rôznych situačných úlohách. Tety kuchárky na nich za to nezabudli pri guláši a klobáskach a bohato im naložili.

Vydarená akcia, pekné počasie, pocit užitočnosti a aj napriek rôznym hendikepom domácich aj celkom zábava. Však chlapci? Martin a Matúš z I.M, Lukáš a Daniel z II.M a Jakub a Adam z III.E. Ďakujeme.

• SÚŤAŽ stredných škôl „ŽUPNÁ KALOKAGATIA – MLADÝ ZÁCHRANÁR 2023 o pohár predsedu NSK“

• 13. júna 2023 organizovala naša škola obvodné kolo súťaže v Športovom areáli, Turecký rad, Levice. V spolupráci s Odborom školstva, mládeže a športu, Oddelenia mládeže, telesnej kultúry a športu Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja absolvovalo 11 súťažných družstiev branné preteky, v ktorých sa združovala telesná kondícia i vedomosti v oblasti zdravotnej prípravy, topografie, hodu granátom na cieľ, streľba zo vzduchovky a ďalších disciplín. Naše súťažné družstvo v zložení Kristián Pompos, Alexej Bobak, Viktória Szántaiová, Dávid Frtús, Juraj Žembery a náhradník Adam Orbán v súťaži zvíťazilo a postupuje na krajské župné kolo, ktoré sa bude konať v septembri 2023 na Duchonke. Srdečne blahoželáme!

• Druhé kolo prijímacích skúšok

• Disponujeme  voľnými miestami pre záujemcov o štúdium, 1 miesto v odbore 2675 M - elektrotechnika, 6 miest v odbore 2387 M - mechatronika, 10 miest v odbore 2381 M - strojárstvo, 10 miest v odbore 3917 M 02 - technické a informatické služby v strojárstve. Druhé kolo prijímacích skúšok sa bude konať 20. júna 2023. Uchádzači podávajú prihlášku prostredníctvom Edupage v spolupráci s výchovným poradcom príslušnej základnej školy.